Kamarádství s výhodami. Ano nebo ne?

Už dlouho jsem se na tohle téma chystala. Říkala jsem si, že dneska je ten pravý čas se na to podívat zblízka. Friends with benefits nebo kamarádi s výhodami. Dva lidi (většinou), kteří se schází pro to, aby si fyzicky doslova „vypomohli“. A nic víc. V tom je ten vtip. Nic víc.

Do tohohle tématu jsem se pustila proto, že tohle vás taky trochu pálí a čím dál častěji to řeším s některými z vás v directu. Navíc myslím, že zvlášť pro nás singles je to hodně aktuální téma. Na jednu stranu nechceme teď vztah, protože se třeba hrabeme z rozchodu, ale na druhou stranu máme svoje potřeby. Řešením skutečně MŮŽE být kamarádství s výhodami. I podle výsledků ankety u mně ve stories se ukázalo, že 78 % z vás zkušenost s kamarádstvím s výhodami máte. Včetně mě, kdysi. Jenže mám pocit, že jsem si tím akorát tak zas*ala karmu. Omluvte mou vulgaritu, ale opravdu mi to víc vzalo než dalo. Tak pojďme se do toho tématu trochu ponořit. Jaké výhody a nevýhody tahle kamarádská dohoda má?

Nemusíte se pravidelně hlásit

V přátelství s benefity úplně nefunguje to, že spolu máte být denně v kontaktu. Nemusíte vůbec být v kontaktu, dokud od sebe nechcete sex. Jinak nemusíte vůbec nic. Ani se zpovídat, kde jste byli předchozí večer a proč jste přišli pozdě v noci.

Na druhou stranu ani vy nemůžete očekávat a chtít po kamarádovi s benefity, aby se vám pravidelně hlásil. Mějte na paměti, že to opravdu není povinnost toho druhého, pokud se nedomluvíte jinak. Nemůžete mu to ani vyčítat. Dohoda zněla jasně.

Přečtěte si, jak se vlastně po třicítce randí, aby to někam vedlo.

Můžete přijít o kamaráda/ku

Pravděpodobně si za kamaráda s benefity vyberete někoho, koho znáte. Blízký kamarád, bývalý přítel, spolubydlící, zkrátka to pro vás není většinou někdo cizí. JENŽE! kamarádství s benefity může celé dosavadní přátelství pěkně zkomplikovat. Může taky úplně skončit právě na úkor toho, že možná jeden nebo druhý má od celé téhle domluvy jiná očekávání. Pozor na to. Může se stát, že jeden nebo druhý chce, aby se kamarádství s benefity postupně přeměnilo ve vztah. Pokud to vy necítíte stejně, může být snadno konec přátelství úplně.

„Jen“ přátelství se sexem

Z téhle dohody většinou plyne opravdu jen sex. Kamarád s benefity většinou není někdo, komu si můžete poplakat na rameni, jen se přitulit na gauči. Nebude to pravděpodobně někdo, koho vezmete jako doprovod na svatbu, na společenskou akci, na výstavu. Dohodla je jasná. Je čistě jenom o uspokojení tělesných potřeb. Jestliže se tedy cítíte osamělí, kamarádství s benefity tomu z mého pohledu vlastně moc nepomůže.

Když si jeden z vás někoho najde

Většinou to bývá tak, že přítel s benefity je někdo, kdo vám je příjemný dost na to, abyste mu dali k dispozici svoje tělo, ale ne zas tolik, abyste ho veřejně představovali, jako svého partnera. Může to být tak, že prostě jen vyplňujete prostor předtím, než si najdete skutečného partnera.

Pokud to tak máte vy i váš prostějšek, měli byste být připraveni na to, že může doslova ze dne na den skončit a neuděláte s tím nic. Ego je mrcha a přátelství s benefity je podle mého názoru tak či tak prostě jen dočasný stav. Bacha na to, JAK to skončíte vy, nebo ten druhý. Důležitá je upřímnost a férové jednání při „rozchodu“.

Nejvíc vzrůšo

Kamarádství s benefity je poměrně dobrá dohoda proto, že můžete zkoušet, objevovat, poznávat a dávat průchod věcem, které byste třeba před skutečným partnerem tajili. S kamarádem s benefity můžete s čistým svědomím realizovat svá přání a tužby. A to všechno bez nějakých zásadních emocionálních investic.

Pořád trochu risk

Celá tahle dohoda má jednu velkou nevýhodu. Pořád se vystavujete riziku, že otěhotníte. Víte jak to někdy bývá. Všichni si vezmou, co si mají vzít a přesto z toho z toho nakonec bylo mimčo. Někdy je lepší si tyhle starosti ušetřit a prostě se kamarádství s benefity úplně vyhnout, než se stresovat.

Můžete si blokovat příchod lásky

Já osobně kamarádství s benefity považuji za jakousi formu berličky. Na určitou dobu nás celkem uspokojí, ale nakonec nám může spíš víc vzít, než dát. Navíc se může se stát, že si tím sami blokujete příchod partnera. Někdo, kdo o nás má třeba zájem, možná ví, že se takhle s někým přátelíte. A to není dobrý. Rozhodně to toho potenciálního nového partnera nijak nepotěší.

Příchodu lásky můžete pomoct díky metodě Feng Shui. Mrkněte, jak na to.

Stanovte si pravidla!

Pravidla, podmínky, zkrátka je důležité se na všem dopředu domluvit. Za jakých podmínek se jako kamarádi s benefity budete vídat, můžete u toho udržovat víc takových kamarádství, co od toho očekáváte, kam to má/může a nemá vést a jak tohle přátelství bude jednou ukončené.

Co když to přeroste v něco víc?

Teď se dostáváme k jádru krtka. Časté téma, které s vámi řeším na Instagramu. Může se z přátelství z benefity stát regulérní vztah? Já za sebe říkám, že ne. Ale každý to máme jinak.

Mějte na paměti, že se tímhle kamarádstvím vědomě okradáte o ty hezké začátky. O to rozechvění při první puse, první rande, motýlci v břiše.. Začínáte „vztah“ prostě od prostředka.

Takže ano nebo ne?

Tahle forma přátelství rozhodně může fungovat, ale opravdu je důležité si všechno vyjasnit dopředu. To znamená, za jakých podmínek tohle bude probíhat, v jaké chvíli to skončí a jak. Co tahle domluva zahrnuje nebo nezahrnuje, co se smí a co ne.

Když zrovna partnera nemáte a kamarád s benefity vás nijak netrápí, rozhodně si tenhle single čas můžete naprosto parádně využít. Přečtěte si pár tipů, jak na to.

Příspěvek vytvořen 21

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek